Посета ученика ромске националности нашој школи поводом предстојећег уписа у средње школе

Ученици основне школе "Вожд Карађорђе", припадници ромске националне мањине, посетили су у уторак 4. jуна нашу школу, при чему су се ближе упознали са подручјима рада и образовним профилима који се школују у нашој школи.

Кроз ову посету ученици су могли да виде услове у којима се реализује теоријска и практична настава, радионице и кабинете. Наставници су ђацима говорили о предностима образовања у средњим стручним школама, дуалном образовању, значају и предностима које пружа овакво образовање при тражењу посла и социјалном укључивању.

Poseta roma 1

Ова активност спроведена је у оквиру пројекта Реформа средњег стручног образовања“ који подржава Немачка организација за међународну сарадњу GIZ у партнерству са Министарством просвете, науке и технолошког развија и Министарством омладине и спорта.

Poseta roma 2