Прослава 45 година матуре

Матуранти који су 1974. године успешно завршили средњошколско образовање у ТШ „Раде Металац“, окупили су се поново на прослави 45 година матуре како би се присетили младости и пробудили најдивније успомене на школске дане. Да виде своје другове и професоре неки су допутовали из Русије, Црне Горе... Својим присуством годишњицу су увеличали и њихови професори: историје Михајло Стојановић и математике проф. др Благоје Стаменковић који нису крили да их за ову генерацију везују само лепе успомене.

Помоћник директора школе Братислав Јовић, поздрављајући присутне, казао је да је то генерација која је оставила траг у развоју школе и пожелео им да се још дуго окупљају на прославама матура. Неки од њих су након матуре напустили Лесковац, живе широм Србије, региона и света, а тек их је прослава матуре поново окупила у родном крају.

3 4

Својим школским друговима и професорима обратио се и проф.др Станиша Стојиљковић шеф катедре за еколошко инжењерство Технолошког факултета у Лесковцу и члан Српске краљевске академије научника и уметника.

Те 1973/1974 године матурирало је стотинак младих, а на прослави се окупило њих тридесетак. Након сусрета у просторијама школе матуранти су отишли на партију ћаскања о добрим старим временима и пригодну прославу.

2 1