Саобраћајна едукација ђака другог разреда

Ученици другог разреда учитељице Мирјане Радосављевић из ОШ „Јосиф Костић“ у Лесковцу боравили су у нашој школи и дружили се са ученицима и професорима подручја рада Саобраћај.

Професор Жарко Антанасковић са ђацима је причао шта је то што треба да знају и како морају да се понашају у саобраћају док иду од куће до школе, али и у неким другим животним ситуацијама.

-Врло је важно да, иако су на том узрасту, схвате да од тренутка када изађу из куће и крену улицом сви они постају активни учесници у саобраћају и да морају да воде рачуна о себи, а самим тим и другима. Овом активношћу желимо да допринесемо подизању саобраћајне културе код наших најмлађих суграђана, рекао је професор Антанасковић.

Овом приликом ученицима јеприказан едукативни филм „ Пажљивко“ Агенције за безбедност у саобраћају у коме је, на начин примерен дечијем узрасту, указано на све опасности које вребају у саобраћају.

Саобраћајни кабинет наше школе је свакако била ризница интересантних ствари које су и те како заокупиле пажњу ђака основне школе. Боравак код нас искористили су да се упознају са садржајима осталих кабинета али и за разговор са ученицима школе.