НАЧИЊЕН ПРАВИ ИЗБОР

20.12.2016.

Ученици друге и четврте године наше школе данас су учествовали у интерактивном предавању „Начини прави избор“ које је одржано у Свечаној сали. Предавање је одржао сарадник Центра за здравље, вежбање и спортске науке Небојша Трајковић иначе асистент на Факултету спорта и физичког васпитања у Новом Саду. Предавање је одржано у оквиру Националног едукативно истраживачког пројекта „Начини прави избор за дугорочно здравље“ у циљу побољшања информисаности становништва о значају физичке активности и правилне исхране као одговор на пораст гојазности у Србији.

0.jpg

Програм обухвата низ активности стручњака у овој области који ће спровести истраживање о информисаности становништва, едуковати грађане и припремити кредибилан водич о физичкој активности и исхрани. Водич ће бити на располагању медицинској и општој јавности.

Пројектом су планиране посете 50 школа у Србији,међу којима и лесковачкој Техничкој школи.

Ученици ће бити анкетирани. Пројекат је подржан од стране Министарства просвете, науке и технолошког развоја, Министарства омладине и спорта и покрајинског Секретаријата за високо образовање и научно истраживачку делатност.