Европски дан језика

Поводом Европског дана језика, 26.септембра, ученици I и II разреда наше школе, наставнице страних језика, Маја Станковић, Ирена Илић и школски библиотекар Татјана Динић, су у школској библиотеци прославили језичко богатство и разноликост језика кроз квиз о познавању језика,пореклу и породицама речи. Распоређени у четири екипе, ђаци су правили плакате и певали на различитим језицима.

1

2

Један од циљева ове радионице је унапређивање наставе језика кроз инспиративни програм и наравно, дружење.

Европски дан језика сваке године права је прилика за младе да открију различите језике и да их упознају. Познавање не само једног, већ два или три страна језика отвара веће могућности за учење и развој каријере.