Успех наших ђака у спорту

Кошаркашка екипа омладинаца Техничке школе „Раде Металац“ освојила је друго место на међуокружном такмичењу одржаном у Врању 6. децембра 2019.године. У финалу сусрела се са екипом Економске школе града домаћина, при чему је утакмица завршена резултатом 39:42 у корист домаћина.

ucenici

Овој финалној утакмици претходило је учешће на општинском такмичењу на коме су представници наше школе освојили прво место победивши лесковачку Економску школу резултатом 70:49. Кошаркашка екипа је освојила такође прво место победивши екипу Техничке школе из Бојника резултатом 52:36. На окружном такмичењу.

Кошаркашка екипа омладинки наше школе овогодишње такмичење завршила је на општинском нивоу освојивши треће место.

ucenice

Када је баскет (3x3) у питању омладинке наше школе на међуокружном такмичењу у Врању освојиле су друго место. Пласман за учешће на ово такмичење омогућило им је освајање првог места на општинском и окружном нивоу. Баскет екипа омладинаца освојила је друго место на општинском такмичењу. Екипе је водио наставник физичке културе Александар Стојановић.