УВОДИ СЕ НОВ ОБРАЗОВНИ ПРОФИЛ – ТЕХНИЧАР ЗА РОБОТИКУ

Од наредне школске године наша установа уписаће 30 ученика на посве новом профилу – Техничар за роботику. Министарство просвете, науке и технолошког развој дало је сагласност, а ових дана школи ће стићи и акредитација за нови образовни профил.

Техничар за роботику је профил у четворогодишњем трајњу школовања, а ученици ће стећи знања за коришћење рачунара, конструисање машинских елемената, склопова и подсклопова применим рачунара, креирање и реализацију програма за управљање роботом рекао је директор школе Славољуб Станојевић гостијући у емисији „Наши гости“ РТВЛ „Наша“.

tr

-Производња данас незамислива је без примене робота. Ђаци овог смера обучаваће се за рад на пословима који повезују електронику, хидраулику, пнеуматику и флексибилне технолошке системе. Ми смо већ спремили и специјализоване кабинете у којима ће ученици стицати знања, казао је директор Станојевић.

Начин на који осмишљавамо план уписа иде у корак са потребама тржишта рада Јабланичког округа као и са тенденцијама развоја друштва у Србији што је био и те како довољан разлог да наша школа добије похвалу од стране ресорног министарства.

Наредну 2015/2016. школску годину Техничку школу „Раде Металац“ уписаће 354 ученика распоређених у 12 одељења. Нашу школу тренутно похађаји 1156 ђака.