Пет година такмичења Мислиша

Техничка школа Раде Металац пет година за редом организује  математичко такмичење Мислиша за ученике средњих школа.

Први пут такмичење је организовано школске 2012-2013. године, када је координатор такмичења била проф. Ангела Митић Младеновић. Следеће године координатор такмичења је била проф. Бојана Стојиљковић. Од самог почетка ученици су освајали награде и похвале на овом такмичењу.

Ове године, као и претходне две координатор такмичења је проф. Небојша Здравковић, који се побринуо да се такмичење коректно одржи. У реализацији такмичења учествовали су професори математике из наше школе Ангела Митић Младеновић, Сузана Цветановић, Виолета Пешић, Ана Вељковић и Часлав Серафимовић.

Ове године на такмичење је изашло око 60 ученика из сва четири разреда. Резултати такмичења биће истакнути на сајту математичког друштва Архимедес.

Misliša 2017