Мирославу Илићу друга награда на "RAF Challenge 2017"

Матурант наше школе Мирослав Илић освојио је друго место на информатичком такмичењу за ученике средњих школа "RAF Challenge 2017" видео игром „SpaceX“.

Ученици су се такмичили у три категорије, а пристигло је преко 100 радова. У првој категорији задатак је био направити презентацију/анимацију на тему "Зашто се бавити информационим технологијама", у другој ученици су на слободну тему могли да направе видео игру или апликативни програм и задатак, а у трећој категорији требало је направити видео и аудио материјал на тему "Игра".

_Илић.jpg

На финале такмичења позвано је 37 средњошколаца из Србије. Ученик IV5 наше школе образовног профила електротехничар информационих технологија Мирослав Илић такмичио се у другој категорији и освојио другу награду – мобилни телефон.

Ilic.jpg

Иначе, Мирослав је прошле године учествовао на такмичењу из области IT Метрополитен Универзитета и освајањем првог места као награду добио стипендију која покрива целокупну школарину на основним академским студијама Факултета информационих технологија Метрополитен Универзитета.