Све може другачије

Све може другачије поручују Анђела, Лука и Димитрије

Нема потребе бити насилан, све може другачије – порука је петоминутног видео записа којим су наши ученици освојили другу награду у категорији видео форме под називом „Стоп насиљу у школи и вези“  у оквиру пројекта „Европски дневник“ који спроводи ЕУ Инфо центар.

Аутори су ученици IV6 наше школе, обарзовног профила Електротехничар мултимедија: Анђела Маринковић, Лука Јовановић и Димитрије Стефановић, а несебичну помоћ су им пружили професор електротехничке групе предмета Батa Илић који им је уједно био и ментор и другови из одељења-матуранти образовног профила електротехничар мултимедија.Анђела, Лука и Димитрије потписују се као глумци, сценаристи, режисери, монтажери...
Bata.jpg

Како сами награђени ученици кажу очекивали су неку од награда свесни онога што су научили у школи, својих могућности и жеље да својим радом, у овом случају видео записом, дају допринос у борби против вршњачког насиња са поруком да све може бити другачије.

Ови ученици су као награду добили путовање у Словенију, Аустрију и Мађарску на које полазе на Дан Европе 9. маја. Техничка школа „Раде Металац“ овим је постала званичан партнер Инфо центра ЕУ чиме је добила прилику да учествује у свим будућим активностима у оквиру пројекта „Европски дневник“.

Ова амбициозна тројка прошле године направила је римејк спота „Грешка“ који можете видети на https://www.youtube.com/watch?v=DBjqMgfaUuw