Мартин и Стефан убедљиви победници Државног првенства

Мартин Стаменковић матурант наше школе на образовном профилу електротехничар информационих технологија освајач је првог, а Стефан Ђорић матурант на образовном профили техничар мехатронике трећег места на Државном првенству радова из економије за средњошколце из области „Иновације које мењају свет“. Организатори талмичења су београдски Регионални центар за таленте, Факултет ФЕФА и Институт за надарену и талентовану децу и омладину Србије.

Такмичење je почетком априла одржано у Београду. У не тако лакој конкуренцији, 15 – оро финалиста из Београда, Оџака, Мионице, Лесковца и Бољевца, представници наше школе су максимално задовољили критеријуме стручне комисије (аутентичност, познавање материје, квалитет презентације и квалитет теме) и освојили прво и треће место. Друго место припало је ученику из Пете београдске гимназије.

0.jpg

Мартин Стаменковић представио је производ „Руке на волану“, а Стефан Ђорић значај соларних електрана.

Целокупну презентацију коју је Мартин урадио са својим друговима – тимски у склопу предузећа „Young entrepreneus“ можете погледати на https://www.youtube.com/watch?v=K6eLHcMSB3k