Четири медаље припале нашим ђацима

На XXIV Републичком такмичењу ученика машинских школа III степена, које је у петак и суботу одржано у нашој школи за подручје рада машинство и обрада метала, ученици наше школе освојили су четири награде.

Прво место у оквиру образовног профила аутомеханичар припало је Александру Илићу, а треће Милану Стојановићу под менторским вођством наставника Станише Станковића.

У оквиру образовног профила механичар грејне и расхладне технике убедљиво најбољим, освајањем првог и другог места, показали су се ђаци наше школе Богдан Јовић и Стефан Ђорђевић под менторским вођством наставника Зорана Антанасковића.

DSCN3410

Такмичио се 81 ученик у оквиру образовних профила аутомеханичар, бравар, аутолимар, механичар грејне и расхладне технике, оператер –металостругар, оператер – металоглодач.

Такмичење је отворио председник Заједнице машинских школа Србије Синиша Којић.

Овом приликом одржана је презентација ECAP –a(ЕКАП) првог школског центра за обуку и усавршавање слободних сервисера Србије.

Организатори такмичења су Заједница машинских школа Србије, Министарство просвете, науке и технолошког развоја и ТШ „Раде Металац“.

Спонзори такмичења били су Униор Теос алати и ECAP из Београда, Висока техничка школа струковних студија, Спектар, Метла комерц, Статовац књижара, Туристичка организација Лесковац и Гранд Тоурс из Новог Сада.