Атлетичари први на окружном такмичењу

Екипни победник окружног такмичења у атлетици у категорији дечака средњих школа је Техничка школа „Раде Металац“, вођени наставником физичке културе Бојаном Недељковић. Већ наредне седмице, тачније 11. маја, наши представници одлазе на међуокружно такмичење које ће се одржати у Пироту.

На окружном такмичењу, које је одржано у петак у касарни „Војвода Петар Бојовић“ у Лесковцу, учествовало је 200 ученика основних и средњих школа којима су се придружили и представници Војске Србије. На програму су биле дисциплине 100м, 300м, 400м, 600м, 800м, 1000м, штафета 4x100м, скок у даљ, скок у вис, бацање кугле.

Самом такмичењу уводну реч дао је председник Савеза за школски спорт Града Лесковца Иван Цветановић, а такмичење је свечано отворио командант касарне пуковник Цветковић који је учеснике упознао са тим ко је био војвода Петар Бојовић, пожелео им пријатан боравак у касарни али и поручио да сви буду на висини задатка.

1 atletcari

2 atleticari

3 atleticari

У категорији основне школе – дечаци екипни победници су:

ОШ“Радоје Домановић“, Манојловце

ОШ“Васа Пелагић“, Лесковац

ОШ“Трајко Стаменковић“, Лесковац.

У категорији основне школе – девојчице:

1.ОШ“Вожд Карађорђе“, Лесковац

ОШ“Васа Пелагић“, Лесковац

ОШ“Вук Караџић“, Лесковац

У категорији средње школе – дечаци: