Галаксија куп 2022.

У суботу 26. марта Техничкој школи у Зајечару одржано је пето по реду такмичење "Галаксија КУП“.
Од почетка пандемије 2020. године ово је прво такмичење у оквиру Заједнице електротехничких школа Србије које је организовано непосредно са такмичарима у школи.
На овогодишњем такмичењу учествовало је 18 радова из 12 школа.
Радове ученика оцењивао је стручни жири у саставу:

• др Данијел М. Данковић, доцент на Електронском факултету у Нишу, област Микроелектроника и Микросистеми,
  • др Душан М. Стефановић, Академија техничко-васпитачких струковних студија – Одсек Ниш, области Рачунарске технологије и Комуникацоне технологије са електроником,
  • Милош Марјановић, асистент на Електронском факултету у Нишу, област микроелектроника и микросистеми
  • Игор Коцић, дипломирани инжењер електротехнике за аутоматику, запослен у ТФ Кабле – ФАБРИКА КАБЛОВА ЗАЈЕЧАР Д.О.О.
  • Ненад Милојковић, дипломирани инжењер електротехнике за телекомуникације, запослен у Хеинекен Србија д.о.о. у Зајечару

Zajecar22 2

Учешће на такмичењу узела је и наша  школа. Школу су представљали ученици Матеја Трајковић и Немања Томић, ментор ученицима нио је наставник електротехничке групе предмета Игор Трајковић. Школа је представљена са два рада ученика електрични рулет и возило на даљински погон.

Zajecar22 1

Школа је заузе високо шесто место.