ПОДРШКА ИНКЛУЗИЈИ РОМА

Организација за европску безбедност и сарадњу реализује пројекат „Техничка подршка за инклузију Рома“ у складу са ИПА 2012 програмом за друштвени развој. Преко овог програма предвиђено је да се обезбеде стипендије за ромске ученике који похађају средње школе у Србији, како би се одржао проценат ромских ученика, односно смањило одустајање ромских ученика од школовања.

Наша школа учествује у овом пројекту а ове школске године двоје ученика је добило стипендију.

Као додатна подршка ученицима именован је и ментор као подршка у успешном завршетку школе. За ученике наше школе менторску подршку пружаће Илић Оливера,социолог.

За менторе су предвиђене обуке и консултације са циљем да се унапреде њихове професионалне компетенције и међусобно подржавање.

Прва обука за менторе одржана је у Нишу 22. и 23. маја 2015. под називом „Увод у улогу ментора“.

Илић Оливера,социолог