ШКОЛА НОВИХ ТЕХНОЛОГИЈА

Наша школа 18. марта обележава 130 година од оснивања Прве занатске школе и 70 година Ниже металске школе.

Славољуб Станојевић, директор школе, рекао је на коференцији за новинаре да су успеси које школа постиже последњих година изузетни и да је то резултат посвећености свих запослених и њених ученика.

Поводом дана школе биће организована научна предавања са темом “Нове мобилне технологије” али и такмичење ученика завршних разреда основних школа у предузетништву.

-Идеја је да наставници у основним школама организују тимове од по три ученика који ће измоделирати задати предмет, да предвиде како И од ког материјала да се направи али у како ће изрекламирати тај производ, објаснио је Станојевић И додао да ће презентација урађеног бити одржана на сам дан школе пред стручном комисијом, а најбољи ће бити и награђени.

Он је овом приликом нагласио да ће школа у скорије време набавити 3Д штампач којим ће се умногоме утицати на осавремењавање наставе.

-На овај начин предмете које ученици моделују на рачунару моћи ће да  одштампају “у простору” и тиме ће добити представу шта су стварнои урадили, истиче Станојевић.

TSRM.jpg

Прекретнице у развоју наше школе у последњих десетак година били су набавка ЦНЦ машине, увођење информационих технологија и роботике, а сада и 3Д штампа.