ОБЕЛЕЖЕН ДАН ШКОЛЕ

Поводом 130. година постојања и рада јуче је у нашој школи одржано такмичење у предузетништву на коме су учествовали ученици основних школа Града Лесковца и бугарског града Перник Стручна гимназија „арх. Јордан Миланов“.

Полазна идеја била је измоделирати „Држач папира“ и осмислити како да се произведе и реклама за даљу продају. По оцени стручне комисије коју су сачињавали председник Срђан Димитријевић, председник ЕПуС Лесковац, Давор Милошевић из Књижаре „Статовац“ и Игор Арсић професор електротехничке групе предмета у нашој школи. Најбољом маркетингшком презентацијом проглашена је идеја ученика основне школе „8.октобар“ из Власотинца.

-Ово је врло успела промоција ученичког предузетништва, посебно због укључивања ученика основних школа. На овај начин афирнисана је и промовисана највећа незадовољена потреба ове средине, а то је развој предузетништва, рекао је председник комисије Срђан Димитријевић који је повоидом обележавања Дана школе, испред ЕПуС – а, примио Плакету Техничке школе за допринос у развоју установе.

Oвом приликом промовисана је Ученичка компанија наше школе „Whale“ и њен производ „Трагач“ којим су се квалификовали за национално такмичење које ће бити одржано у Београду.

За госте, професоре и ученике школе одржана је пригодна приредба.