Прослава школске славе - Свети Саве

У нашој школи обележен је дан утемељивача српске државе и школства. Поводом празника ученици прве, треће и четврте године: Вук Церовић, Филип Марковић, Марија Стојановић, Емилија Котло, Богдан Живковић, Јована Илић, Милан Ђинковић, Катарина Стојановић, Сташа Крстић, Биљана Јањић и Милица Стојановић, наставници српског језика и књижевности Анита Миљковић и Јелена Димитријевић и наставник музичке културе Небојша Маринковић припремили су свечану приредбу. Присутни су могли да чују молитву Светом Сави, драмски приказ легенди о Светом Сави, али и да уживају у духовној и етно музици.

DSCN1403DSCN1392

Овогодишњи домаћин, наставник математике Марија Стојиљковић, предала је славу наставнику физичког васпитања Братиславу Недељковићу, а чинодејствовао је наставник веронауке Далибор Јовановић.

DSCN1409 DSCN1417

Свети Сава, као школска слава, слави се од 1840. године , одлуком Совјета Књажевства србског, све до 1945. године када је, одлуком власти, укинута. Као школска слава поново је почео да се слави 1990. године.