"Hack IT Girl" -" МЕЈЛовке"

Министарство трговине,туризма и телекомуникација Републике Србије и организација АФА виртуелно приређују такмичење "Hack IT Girl" у креирању идејног решења за задати еколошки изазов које ће се одржати 01.12. и 02.12.2021.

Ученице наше школе: Миа Стаменковић, Емилија Стојиљковић, Јована Младеновић и Лена Анђелковић формирале су тим под називом " МЕЈЛовке" (име тима је добијено спајањем почетних слова њихових имена) , снимиле и направилеизузетну видео презентацију и тиме стекле право да се нађу међу 20 тимова из целе Србије и уђу у завршно такмичење,када ће добити ментора из највећих технолошких компанија. Девојчице ће са ментором радити оба дана преко Zoom платформе.

Циљ овог такмичења је оснаживање девојчица за бављење науком,информационим технологијама,математиком и инжењерством.

HG